Sterowanie PLC – układy dla linii galwanicznych

Sterowanie PLC – układy dla linii galwanicznych

Sterowania galwanizernią

Zajmujemy się projektowaniem oraz implementacją zaawansowanych systemów na szeroką skalę wykorzystywanych w przemyśle. Opracowaliśmy oraz z sukcesem wdrożyliśmy sterowanie PLC, czyli liczne układy kierujące zautomatyzowanymi liniami galwanicznymi. Na swoim koncie posiadamy kilkadziesiąt wdrożeń wspomnianych układów.

Warto nadmienić, iż możemy poszczycić się dużym doświadczeniem w zakresie aplikowania zaawansowanych technologicznie systemów w trudnych warunkach środowiskowych, jakimi charakteryzują się galwanizernie oraz oczyszczalnie ścieków galwanicznych. Specjalnie na potrzeby omawianej branży wykonujemy prace, których celem jest właściwy dobór urządzeń wyróżniających się wysoką odpornością na trudne warunki środowiskowe.

Wspomniane aplikacje koncentrują się na opracowaniu koncepcji automatu galwanizerskiego, stworzonego na bazie sterowników PLC (uniwersalnych urządzeń mikroprocesorowych), a także na dostarczaniu szaf wraz z ich kompleksowym montażem na obiekcie. Poniżej wymienione zostały wybrane funkcje programowe wdrażanych przez przedsiębiorstwo

Aprotech linii galwanizerskich:

  • przebieg produkcyjny przedstawiony za pomocą systemu wizualizacji,
  • możliwość parametryzacji produkcji, baza receptur z możliwością edycji,
  • raportowanie produkcji oraz system alarmowy informujący o nieprawidłowościach i przestojach,
  • zdalny serwis układu sterowania PLC przy użyciu połączeń Ethernet.

W zakresie dostarczanych układów obsługi wdrożyliśmy system sieciowy dla komunikacji szafy głównej z szafami manipulatorów galwanizerskich. Zastosowane w projekcie enkodery obrotowe, czytniki kodów kreskowych oraz dalmierze pozwalają na pozycjonowanie wspomnianych manipulatorów z dokładnością do kilku milimetrów, przy kilkudziesięciometrowej długości drogi manipulatora. To zaś przekłada się zarówno na wydajność działania linii, jak i na dokładność realizowanych prac.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i do wdrożenia uniwersalnego oraz sprawdzonego sterowania PLC w urządzeniach stanowiących element linii technologicznych.


pozostała oferta